Rolls Royce Kiralama Ankara

rolls royce kiralama
rolls royce kiralama

Rolls Royce Kiralama Ankara, Pazarlamacı Rolls ile mühendis Royce’un isimlerini yan yana koyarak yarattığı efsane Rolls Royce’un hikâyesinin son perdesini anlatacağım sadece. Son ucuz araç kiralama ve hayli eğlenceli bölümünü…

Kiralık Rolls Royce Aslında hikâye hayli eski. Taa 1906’da başlıyor. Pazarlamacı Rolls ile mühendis Royce’un isimlerini yana yana koyarak otomobil üretmeleriyle… Ama size bugün hikâyenin tamamını anlatmak gibi bir niyetim yok. Son perdesini kiralık araba fiyatları anlatacağım sadece. Son ve hayli eğlenceli bölümünü… İngilizlerin efsanevi otomobil markası Rolls Royce 1971’de büyük bir finansal krize girince İngiliz devleti Rolls Royce’u “devletleştirmek” rolls royce kiralama zorunda kaldı. Hem otomobil hem de uçak motoru üretimi yapan firmanın tamamını…

Rolls Royce Kiralama 9 yıl sonraysa İngiliz uçak üreticisi Vickers, Rolls Royce’u satın aldı. Ancak Vickers’ın elinde de Rolls Royce çok başarılı olamadı. Önce, en oto kiralama ankara emircanrentacar.com büyük rakibi İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley ile aynı çatının altında birleşti. Rolls Royce-Bentley Motors olarak yoluna devam etti. Ancak dünya otomobil sektörünün gelişmelerine filo kiralama ile ayak uyduramayınca ve sınırlı sayıdaki üretimiyle rekabete dâhil olamayınca, sonunda Rolls Royce-Bentley Motors da havlu attı.

Araba Kiralama Ankara Vickers, 1998’de her iki markayı da satmaya karar verdi. Ortalıkta tek alıcı var gibi duruyordu. Alman otomobil devi BMW. Bavyeralı firma, zaten rolls royce kiralama uzunca bir süreden beri Rolls Royce-Bentley’e motor ve diğer parçaları sağladığı için, firmanın BMW tarafından satın alınacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

Araç Kiralama Ankara Fiyat bile belliydi. 320 milyon sterlin. Ancak son anda devreye bir başka Alman, Volkswagen girdi. Ve 430 milyon sterlin ödeyerek Rolls Royce-Bentley Motor Cars’ı oto kiralama ankara satın alıverdi. Anlaşmada Bentley’in tüm hakları, Rolls Royce’un meşhur amblemi, Spirit of Ecstasy’nin ve Rolls Royce’un alameti farikası rolls royce kiralama ön ızgarasının kullanım renault kiralama hakları ve tüm fabrikaları yer alıyordu.

Kaynak: HABERTÜRK

Bir önceki yazımız olan Audi Kiralama Ankara başlıklı makalemizde audi kiralama fiyatları ve kiralık audi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir