Lamborghini Kiralama Ankara

lamborghini kiralama
lamborghini kiralama

Lamborghini Kiralama Ankara, bir İtalyan otomobil markasıdır. Feruccio Lamborghini (1916-1993) tarafından kurulmuştur. Bologna ile Modena arasındaki küçük bir köy olan Santa Agata’da firmanın merkezi ve lamborghini kiralama ekşi fabrikası bulunmaktadır.

Kiralık Lamborghini Giotto Bizzarrini, Gian Paolo Dallara, Franco Scaglione ve Bob Wallace gibi yeteneklerle çalışarak ilk prototipini üretirler. GTV’den hemen sonra Lamborghini 350 GT’yi emircan rent a car satışa sunulur. 350 GT’yi 400 GT takip eder. 400 GT ve ondan önceki modelden elde edilen gelir şirkete ilk spor otomobili üretir. Lamborghini Miura Konsept Kasım 1965’de Ferruccio tarafından Torino Otomobil Fuarı’nda tanıtılır. Motoru ortada ve enine olarak yerleştirilmiştir. Konsept bir yıldan kısa bir sürede Marcello Gandini tarafından üretim aşamasına getirilir. Otomobil adını ünlü boğa yetiştiricisi Don Eduardo Miura almıştır. Toplam 761 adet Miura üretilmiştir. Miura Lamborghini markasını dünyanın kiralık ferrari sayılı spor araba üreticisi arasına dahil etmiştir.

Lamborghini Kiralama Miura’yı Espada takip eder. Espada tasarımını 4 koltuklu Marzal konseptinden almıştır ve Miura ile beraber geliştirilmiştir. Espada İspanyolca matadorların boğa güreşlerinde kullandığı kılıç adıdır. Motoru 4 litre V12 olup önden geleneksel yerleştirilmiştir. Üretimde olduğu 10 yıl boyunca 3 farklı seri halinde türkiye de lamborghini kiralamak satılmıştır. 1217 adet üretilen Espada Lamborghini’nin başarılı modellerinden biridir.

Araba Kiralama Ankara 1971 yılında Lamborghini LP500 Countach konseptini üretir. Countach kelimesinin tam anlamı yoktur. Piyemontece’de güzel bir bayan görüldüğünde söylenir. İlk konseptin çıkışından 3 yıl sonra 1974’te LP400 Countach’ın üretimine başlanmıştır. Countach bir Lamborghini geleneği olan yukarı açılan kapılara sahip olan ilk otomobildir. Miura’da bulunan 4 litre V12’yi ve bu V12’nin hacmi artırılarak 5 litrelik bir versiyonunu (LP500S Countach 1982) kullanmıştır. Aracın geri görüşünün olmayışı onu geri viteste iken sürücüsünün kapı eşiğine oturup kullanmasını gerektiriyordu. Şirket 1972 yılında Güney Amerika’ya yapacağı büyük çaplı bir traktör satışının emircan oto kiralama ankara iptali ile büyük bir sıkıntıya girmiştir. Traktör siparişlerin hazırlanması için yapılan geliştirmeler sonucu giderler arttırmış ve bunun sonucu olarak Ferruccio beraber üretim yaptıkları traktör fabrikasındaki hisselerini Fiat’a satmıştır. Günümüzde Same Deutz-Fahr grup bünyesinde Lamborghini marka traktörlerin üretimi devam etmektedir. Sonunda otomobil departmanı kendi kendine yetebilen ve kar edebilen bir kuruluş olmuştur. Fakat dubai lamborghini kiralama şirketini İsviçreli yatırımcılara satarak otomotiv sektöründen çekilmiştir.

Emircan Oto Kiralama Ankara 1970’lerdeki petrol krizi spor otomobil satışlarını etkilemiştir. 1978’de Lamborghini şirket olarak iflası açıklar. İtalya icra mahkemesi şirketin satışını ister. Bunun üzerine İsviçre merkezli Mimran kardeşler şirketi satın alırlar. Bu dönemde şirket Countach, Jalpa ve LM002 modellerini satmaya devam bugatti kiralama eder. Şirket sürpriz bir şekilde 1987 yılında Lee Iacocca yönetimindeki Chrysler tarafından satın alınır. Sonrasında Lamborghini Countach’ın selefi olacak Diablo modeli için çalışmalara başlar. Diablo’nun tasarımını bugatti kiralama daha önce Miura ve Countach’ın tasarımını yapmış olan Marcello Gandini yapar. Tasarım Chrysler tarafından geliştirilerek satışa sunulur.

Kiralık Araba Audi’nin Lamborghini’yi almasıyla beraber Diablo’nun yerine gelecek modelin çalışmalarına devam edilmiştir. Luc Donckerwolke tarafından tasarlanan Lamborghini Murcielago belki de son geleneksel Lamborghini modeli olacaktır. Yukarı açılan kapıları ve V12 motor kullanan güncel son modeldir. 6.2 litre hacmindeki motor 575 bg üretirken, 2006 yılında Murcielgo’nun geliştirilmiş oto kiralama emircanrentacar.com versiyonu LP640’ta ise 6.5 lt hacminde 640 bg güç üreten bir V12 bulunmaktadır. Murcielago’nun anlamı İspanyolca yarasa demektir. 1879’da Cordoba arenasında 24 kılıç darbesi almasına rağmen sağ kalan boğanın adı Murcielago’dur. Daha sonra Murcielago bir başka Lamborghini günlük kiralık porsche modelini adını veren Don Antonio Miura’ya hediye edilmiştir. Luc Donckerwolke’a Red Dot tasarım ödülünü kazandırmıştır.

2007 yılında ise Lamborghini 1 milyon Euro değeri ile en pahalı, en hızlı (360 km/h)ve en güçlü (670 bg) Murcielago modelini satışa sundu. Reventón 6.5 litre V12 motorunun ürettiği 670 bg güç ile 0–100 km/h hızlanması sadece lamborghini kiralamak istiyorum 3.4 saniyede gerçekleştirir. Araçtan sadece 20 tane üretilmiştir.

2009 yılında ise Murcielago LP670/4 SV (Super Veloce) tanıtılmıştır. 6.5 litrelik V12’si 670 bg güç üretmektedir. Ayrıca kullanılan karbonfiber malzemeler ve şaside kullanılan araba kiralamak istiyorum çelik güncel LP640 modelinden 102 kg daha hafif olmasını sağlamıştır. 335 km/h maksimum hıza çıkabilen araçtan lada kiralama sadece 350 adet üretilecektir. LP 670/4 Murcielago’nun son versiyonu olacaktır. LP670/4 modeliyle beraber Murcielago modeli üretimden kiralık araç kalkacaktır. 102 kilogramlık diyeti için Murcielago’nun müzik sisteminden dahi feragat edilmiştir. SV sadece beyaz, gri, sarı, turuncu ya da siyah renklerle sunulacak olsa da Lamborghini Kiralama mat siyah ve mat beyaz renkleri opsiyonel olarak alınabilecek.

Kaynak: Wikipedia

Bir önceki yazımız olan Audi Kiralama Ankara başlıklı makalemizde audi kiralama fiyatları ve kiralık audi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir