Audi Kiralama Ankara

audi kiralama
audi kiralama

Audi Kiralama Ankara ile lüks araçları tasarlayan, üreten, üreten, pazarlayan ve dağıtan bir Alman otomobil üreticisidir . Audi, Volkswagen Grubunun bir üyesidir ve kökleri Ingolstadt , Bavyera , Almanya’da bulunmaktadır. Audi markalı araçlar dünya çapında dokuz üretim tesislerinde üretilmektedir.

Şirketin kökenleri karmaşıktır, 20. yüzyılın audi kiralama başlarına ve Mühendis Horch tarafından kurulan ilk işletmeler ( Horch ve Audiwerke ) ; ve diğer iki üreticileri ( DKW’nin ve Wanderer ) kurulmasına yol açan Oto Birliği Oto Birliği tarafından satın alınmıştır zaman 1932 yılında Audi modern çağın araç kiralama ankara esas 1960’larda başlayan Volkswagen den Daimler-Benz. Audi markasını 1965 yılında Audi F103 serisiyle piyasaya sürdükten sonra , Volkswagen, NSU Motorenwerke ile Auto Union’u birleştirdi. 1969 yılında, şirketin günümüzün formunu yarattı.

Şirket adı, kurucunun soyadı audi kiralama olan August Horch’un Latince tercümesine dayanıyor . Almanca’da “dinlemek” anlamına gelen “Horch”, Latince “audi” olur. Audi logosunun dört halkası, Audi’nin öncü şirketi Auto Union’ı oluşturmak için bir araya gelen dört otomobil şirketinden birini temsil ediyor. Audi’nin sloganı “Teknoloji ile Gelişme” anlamına gelen Vorsprung durch Technik . Ancak Audi USA, 2007’den 2016’ya kadar “Mühendislikte Hakikat” sloganını kullandı AUDİ KİRALAMA ve 2016’dan beri sloganı kullanmadı. Audi, BMW ve Mercedes-Benz ile birlikte, en çok satan lüks otomobil markaları arasında yer alıyor.

kiralık audi
kiralık audi

Otomobil şirketi Wanderer aslen audi kiralama 1885 yılında kurulmuş, daha sonra Audi AG’nin bir kolu haline gelmiştir. Aynı zamanda daha sonra Audi’ye dahil olan başka bir şirket audi a4 kiralama olan NSU, bu süre zarfında kuruldu ve daha sonra Gottlieb Daimler’in dört tekerlekli araba şasisini sağladı .

Kasım 1899 14 günü August Horch (1868-1951) şirket kurdu A. Horch & Cie. Içinde Ehrenfeld ilçesinde Köln . 1902’de Reichenbach im Vogtland’a taşındı . 10 Mayıs 1904’te Zwickau’da ( Saksonya Eyaleti ) bir anonim şirket olan August Horch & Cie. Motorwagenwerke AG’yi kurdu .

Horch baş mali yetkilisiyle yaşanan audi a4 kiralama sıkıntıdan sonra, Ağustos Horch Motorwagenwerke’den ayrıldı ve 16 Temmuz 1909’da ikinci şirketi August Horch Automobilwerke GmbH’da Zwickau’da kuruldu . Eski ortakları, ticari marka ihlali nedeniyle dava açtı. Alman Reichsgericht içinde (Yargıtay) Leipzig , sonunda Horch marka eski şirkete ait olduğu belirlendi.

Kiralık Audi

Ağustos ayından bu yana audi kiralama Horch’ın yeni araba işinde ticaret adı olarak “Horch” kullanması yasaklandı. Zwickau’dan yakın iş arkadaşları Paul ve Franz Fikentscher ile bir toplantıya çağırdı. Franz Fikentscher’ın dairesinde, şirket için yeni bir isim nasıl ortaya çıkacağını tartıştılar. Bu toplantıda, Frank’in oğlu sessizce Latince odanın bir köşesinde okuyordu. Birkaç kez, bir şeyler söyleme eşiğinde olduğu gibi görünüyordu ama sadece sözlerini yutup çalışmayı sürdürdü, sonunda nihayet patladı , “Baba – audiatur et altera pars … bunu söylemek iyi bir fikir değil miydi horch yerine audi ? ” “Horch!” Almancada “Hark!” ya da “duymak”, yani “Audi” olan “Audi” olan “duymak” – “dinlemek” – “dinlemek” – Latince. Fikir, toplantıya katılan herkes tarafından coşkuyla kabul edildi. [16] 25 Nisan 1910’da, Audi Automobilwerke GmbH Zwickau (1915’ten itibaren Audiwerke AG Zwickau’dan ), şirketin Zwickau kayıt mahkemesi siciline girildi.

İlk Audi otomobil, Audi Tip A 10/22 hp (16 kW) Sport-Phaeton, aynı yılda üretildi, ve ardından aynı yıl B 10 / 28PS ardılı oldu.

Audi, 2,612 cc’lik bir inline kiralık audi dört motor model A Tipi ile başladı , ardından 3,564 cc modelin yanı sıra 4.680 cc ve 5.720 cc modelleri de dahil oldu. Bu arabalar spor müsabakalarında bile başarılıydı. İlk altı silindirli model Tip M, 4,655 cc 1924’te ortaya çıktı.

August Horch , 1920’de Audiwerke’den ulaşım bakanlığı için yüksek bir pozisyondan ayrıldı , ancak Audi ile mütevelli heyet üyesi olarak görev aldı. 1921 yılının Eylül ayında, Audi, sol elini kullanan bir otomobil olan Audi Type K’yi piyasaya süren ilk Alman audi kiralama hizmetleri otomobil üreticisi oldu. 1920’lerde soldan direksiyon yayıldı ve hakimiyet hakim oldu, çünkü yaklaşan trafiğin daha iyi görülebilmesini sağlayarak sollama işlemini daha güvenli hale getirdi.

Dört şirketin logosu altında dört şirketin birleşmesi
Ana makale: otomatik sendika
Ağustos 1928’de, Dampf-Kraft-Wagen’in (DKW) sahibi Jørgen Rasmussen , Audiwerke AG’deki hisselerin çoğunluğunu satın aldı. Aynı yıl, Rasmussen sekiz silindirli motorlar için imalat ekipmanları da dahil olmak üzere ABD’li otomobil üreticisi Rickenbacker’in kalıntılarını satın aldı . Bu motorlar kullanılmıştır Audi Zwickau ve Audi ankarada audi kiralamak istiyorum Dresden Aynı zamanda 1929 yılında başlatılan modelleri, altı silindirli ve dört silindirli ( “dört” bir ile Peugeot modellerine motor) üretildi. O dönemin Audi otomobilleri, özel karoserlerle donatılmış lüks otomobillerdi.

1932’de Audi , Auto Union AG, Chemnitz’i kurmak için Horch , DKW ve Wanderer ile birleşti . Bu süre zarfında, şirketin ön cepheli altı silindirli motoru bir araya getiren ilk Avrupa aracı audi kiralama fiyatları haline gelen Audi Cephesi teklif edildi . Wanderer ile paylaşılan bir aktarma organı kullandı, ancak 180 derece döndü, böylece tahrik şaftı ön tarafa baktı.

İkinci Dünya Savaşı’ndan önce , Auto Union bugün bu dört markayı temsil eden Audi rozetini oluşturan dört bağlantılı halka kullanmıştır. Ancak bu rozet sadece o dönemde Auto Union yarış kiralık audi ankara arabalarında kullanılmış, üye şirketler ise kendi isimlerini ve amblemlerini kullanmışlardır. Teknolojik gelişme gittikçe yoğunlaşmış ve bazı Audi modelleri Horch veya Wanderer tarafından üretilen motorlar tarafından tahrik edilmiştir.

Zamanın ekonomik baskılarını yansıtan Auto Union, 1930’larda giderek daha küçük otomobillere yöneldi. Böylece 1938 yılına gelindiğinde, Alman otomobil pazarının DKW markası% 17.9’luk bir paya sahipken, Audi sadece% 0.1’lik bir paya sahipti. Son kiralık audi birkaç Audis 1939’da teslim edildikten sonra “Audi” ismi yirmi yılı aşkın süredir tamamen yeni otomobil pazarından kayboldu.

İkinci Dünya Savaşı Sonrası

IFA F9
Alman üretiminin çoğunda olduğu gibi, İkinci Dünya Savaşı’nın başlangıcında, Auto Union tesisleri askeri audi kiralama üretim için yeniden düzenlenmiş ve savaş sırasında onlara zarar vermiş olan müttefik bombalama hedefindeydiler.

1945’te Sovyet Ordusu tarafından, Sovyetler Birliği askeri yönetiminin emirleri üzerine taşırken, fabrikalar savaş tazminatlarının bir parçası olarak parçalandı . Bunu takiben, aston martin kiralama şirketin tüm malvarlığı tazminatsız olarak kamulaştırıldı. 17 Ağustos 1948’de Chemnitz’in Auto Union AG’si ticari sicilden silindi. Bu eylemler Almanya’nın Auto Union AG’yi tasfiye etme etkisine sahipti. Zwickau’nun Audi kiralık araba ankara fabrikasının kalıntıları, VEB (“Sahip Sahipler İçin”) Automobilwerk Zwickau veya AWZ (İngilizce: Automobile Works Zwickau) oldu.

Sovyet kontrolündeki Doğu Almanya’da üretimin sürmesi beklenmedikçe, Auto Union yöneticileri şirketin araç kiralama ankara kalan kısmını Batı Almanya’ya taşıma sürecine başladı . Bir site içinde seçildi Ingolstadt , Bavyera sonunda 1949 yılında reform Oto Birliği’nin merkezi olarak hizmet verecek geç 1945 yılında yedek parça operasyonu başlatmak için.

Zwickau’daki eski Audi fabrikası oto kiralama ankara 1949’da savaş öncesi modellerin montajını yeniden başlattı. Bu DKW modelleri IFA F8 ve IFA F9 olarak yeniden adlandırıldı ve Batı Alman versiyonlarına benzerdi. Batı ve Doğu Alman modelleri, geleneksel ve ünlü DKW iki zamanlı motorlarla donatıldı. Zwickau fabrikası , Volkswagen kontrolü altına girdiği 1991 yılına kadar, 1945’ten beri Audi ile aynı araba kiralama şemsiyenin altına getirerek , rezil Trabant’ı üretmiştir .

Yeni otomatik birlik birimi
Yeni bir Batı Almanya merkezli Auto Union, Ingolstadt’ta Bavyera eyalet hükümetinden ve Marshall Plan ankara lüks araç kiralama yardımlarından borç aldı . Reform şirketi 3 Eylül 1949’da piyasaya sürüldü ve DKW’nin iki zamanlı motorlu önden çekişli araç üretme geleneği devam etti. Bu, küçük ama sağlam 125 cc bir motosiklet ve bir DKW dağıtım vanası , Ingolstadt’daki DKW F89 L’ nin üretimini içeriyordu . Ingolstadt bölgesi, büyük ölçüde eski askeri binalardan oluşan geniş bir kompleksteden oluşuyordu. Bunlar, araç deposu ve dağıtımı için uygunydu, ancak bu aşamada, Ingolstadt’ta otomobillerin seri üretimine uygun özel bir tesis yoktu:Düsseldorf’taki ilk savaş sonrası kitle-pazar binek otomobil fabrikası kapasitesi Rheinmetall-Borsig’den kiralandı . Ingolstadt merkez ofisindeki büyük otomobil tesisinin inşası için fonlar piyasaya çıktığında, şirket bir audi kiralama fiyatları yatırımcının ilgisini çektikten sonra sadece on yıl sonra gerçekleşti.

1958’de, şirketin en büyük araba kiralama ankara tek hissedarı olan Friedrich Flick’in baskısına yanıt olarak , Daimler-Benz , Auto Union şirketinde% 87’lik bir holding aldı ve bu, 1959’da% 100’lük bir holdinge yükseldi. İki vuruşlu arabalar Daimler-Benz’in ilgi odağı değildi ve 1960’ların başlarında yeni Mercedes modellerinde büyük yatırımlar görüldü ve Auto Union firmasının en son teknoloji ürünü fabrikasında, şirketin şu anki yaşlanan model aralığı şu şekilde değildi: 1960’ların başlarındaki ekonomik patlama, Volkswagen ve Opel gibi rakip üreticilerle aynı ölçüde . Auto Union işini elden çıkarma kararı, karlılık eksikliğine dayanıyordu. [24]İronik bir şekilde, işi sattıklarında, aynı zamanda yeni bir fabrika altında ve yeni bir fabrika sahibi altında, Auto Union işinin karlı bir büyüme dönemine girmesini sağlayacak büyük bir fabrikaya ve audi kiralama fiyatları üretime hazır modern dört zamanlı motora audi a5 kiralama fiyatları da dahil oldu. şimdi Auto Unions veya DKW değil, “Audi” adını kullanarak, 25 yıl aradan sonra 1965 yılında diriltildi.

1964’te Volkswagen, Ingolstadt’daki yeni fabrikayı, DKW ve Audi markalarını ve Daimler-Benz tarafından finanse edilen ve yeni motor tasarımının hakları ile birlikte, işin içinde kalan% 50’lik bir holdingi satın aldı. Horch markası ve Mercedes-Benz van montaj tesisi haline gelen Düsseldorf fabrikası. On sekiz ay sonra, Volkswagen Ingolstadt’ın tam kontrolünü aldı ve 1966’da Ingolstadt fabrikasının yedek kapasitesini yılda 60.000 Volkswagen Beetle audi a5 kiralama fiyatları toplamak için kullanıyorlardı . İki zamanlı motorlar, müşteriler daha yumuşak dört zamanlı motorlara daha fazla çekildikçe, 1960’larda daha az popüler hale geldi. Eylül 1965’te, DKW F102 , dört zamanlı bir motorla donatıldı ve birOtomobilin ön ve arka yüzü için. Volkswagen, DKW markasını iki zamanlı teknolojiye sahip olan dernekleri nedeniyle terk etti ve modeli F103 olarak sınıflandırdığı için sadece “Audi” olarak sattı. Modelin daha sonraki gelişmeleri, onların beygir gücünden sonra adlandırılmış ve 1972’ye kadar Audi 60, 75, 80 ve Super 90 olarak satılmıştır. İlk olarak, Volkswagen Auto Union fikrine kendi modellerini üreten bağımsız bir varlık olarak düşmandı. şirketi, Ingolstadt montaj tesisi aracılığıyla kendi üretim kapasitesini arttırmak için satın aldı – Volkswagen yöneticilerinin, Auto Union adının ve dört halkayı taşıyan bayrakların fabrika binalarından çıkarılmasını emrettiği noktaya kadar. Sonra VW şefi Heinz NordhoffAuto Union’u herhangi bir başka ürün geliştirmesinden açıkça yasakladı. Volkswagen’in Audi audi a6 kiralama yıllık markası için uzun vadeli bir hırs sergilemesinden korkan Ludwig Kraus önderliğindeki Auto Union mühendisleri Nordhoff’un bilgisi olmadan ilk Audi 100’ü gizli olarak geliştirdiler . Bitmiş bir prototiple sunulduğunda, Nordhoff o kadar etkilendi ki, 1968’de piyasaya sürüldüğünde, büyük bir başarıya imza attı. Bununla birlikte Audi markasının dirilişi tamamlandı. Bunu 1972’deki ilk nesil Audi 80 izledi. Bu da VW’nin yeni ön tekerlek çekişli su soğutmalı ürün serisine bir şablon sunacaktı. 1970’ler ileride.

Audi 80 montaj hattı içinde Wolfsburg , 1973
1969 yılında Auto Union ile birleşti NSU merkezli, Neckarsulm yakınlarındaki Stuttgart . 1950’lerde NSU dünyanın en büyük motosiklet üreticisi olmuştu, audi kiralama fiyatları ancak NSU Prinz , TT ve TTS versiyonları hala eski yarış arabaları olarak popüler olan küçük otomobiller üretmeye başlamıştı . NSU daha sonra, Felix Wankel’in fikirlerine dayanan yeni döner motorlara odaklandı . 1967 yılında, yeni NSU Ro 80 , aerodinamik, hafif ağırlık ve audi a6 kiralama yıllık güvenlik gibi teknik detaylardaki zamanının çok ötesinde bir otomobildi. Ancak, döner motorlarla ilgili problemler NSU’nun bağımsızlığına son verdi. Neckarsulm tesisi şimdi daha büyük Audi modelleri A6 ve A8 üretmek için kullanılıyor. Neckarsulm fabrikası aynı zamanda Audi yüksek performanslı modellerin geliştirilmesi ve üretilmesinden sorumlu bir yan kuruluş olan “ quattro GmbH ” (Kasım 2016’dan itibaren “ Audi Sport GmbH ”) ‘a da ev sahipliği audi kiralama yapmaktadır : R8 ve “RS” modeli.

Kaynak: wikipedia.org

Bir önceki yazımız olan Aston Martin Kiralama Ankara başlıklı makalemizde aston martin kiralama fiyatları ve kiralık aston martin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir