Porsche Kiralama Ankara

porsche kiralama
porsche kiralama

Porsche Kiralama Ankara, kısaca Porsche AG veya sadece Porsche, 1947 yılında kiralık araç ankara Ferdinand Porsche’nın oğlu Ferry Porsche tarafından Stuttgart’da kurulmuş sabiha gökçen araç kiralama olan spor araba firmasıdır.

Kiralık Porsche İlk modelleri 1948 yılında çıkan Porsche 356’dır. Ferdinand Porsche 356 tasarımını yaparken porsche kiralama oğluna yardım etmiş ve 1951 yılında vefat etmiştir. 1963 yılında araç kiralama ankara yarışlarında müthiş başarılar elde edecek Porsche 911’i piyasaya sunarlar. 6 silindirli, arkadan motorlu bir spor arabasıdır ve porsche kiralama rallilerde de büyük başarılar kazanır.

Porsche Kiralama bu süre içerisinde Volkswagen ile yakınlaşılır. Şirketin %30,9’u Volkswagen’e aittir. Birçok projede ortaklaşa çalışmalarda bulunurlar. (1969 VW-Porsche 914, 1976 Porsche 924 (Audi bazı parçaları kullanmıştır) ve 2002 Porsche Cayenne (motoru da başta olmak üzere birçok teknik kiralık araba ankara aksamı ve ergonomik çizgileri Volkswagen Touareg’de kullanılmıştır). 2003 yılında Ferdinand Porsche’nin torunu, Ferdinand Piech Volkswagen’in CEO’su olarak bu iki şirketin “ailesel” anlamda birleşmesini sağlamıştır. Porsche, 1950-1963 yılları arasında Porsche Traktör porsche kiralama adıyla traktör, 1987-1989 yılları arasında uçak motorları üretmiştir.

Porsche Kiralama Fiyatları Porsche LeMans’ı 16 kez kazanmış, Formula 1’de McLaren’in porsche kiralama motorunu yaratmış, Paris Dakar Rallisi’nin de zirvedeki isimlerinden biri günlük araç kiralama olmuştur. Porsche, Volkswagen AG’nin %52,2 hissesini satın almıştır.

Seat, Daewoo ve Subaru başta peugeot kiralama olmak üzere birçok otomotiv firması danışman olarak Porsche firmasıyla anlaşma Porsche Kiralama yapmışlardır.

Kaynak: Wikipedia

Bir önceki yazımız olan Audi Kiralama Ankara başlıklı makalemizde audi kiralama fiyatları ve kiralık audi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir